Chytrá hlava

Čtenář a spolupachatel naší knihy?

Rád píšeš? Rád maluješ a kreslíš? Rád pozoruješ ulici, kde žiješ? Dobrodružství na tebe čeká doslova na každém rohu? Svět před tebou je jedna otevřená kniha? Přemýšlíš, proč před sousedovými dveřmi jsou tři boty? A kde je ta čtvrtá do páru? Ha! Dozvíš se to právě tady!

O čem je naše kniha?

Naše kniha je malé městečko se všemi svými postavičkami, místy a zákoutími; s paní kuchařkou Jarmilou Olejníčkovou, která má srdce na pravém místě, se smutnou žirafou Bedřiškou, na kterou čeká velké překvapení, s panem učitelem Mazaným, jenž zadává písemky v šifře, nebo Vlastíkem Houžvičkou, řidičem kamionu, který se ve vězení dozví mnohé o češtině i Morseově abecedě. Malý (i velký) čtenář se ale podívá i do světa: za rumunským malířem Nicolaiem, japonskou umělkyní kaligrafie Hiromi nebo na marockou tržnici za Yusinem, se kterým ochutná voňavý mátový čaj, s Markem Polem se vydá na mnohaletou strastiplnou výpravu do Číny a zase zpátky, a s Odysseem bude putovat nekončícími bouřemi, aby nakonec společně našli cestu zpátky domů.

Nebude si o dobrodružstvích pouze číst, stane se jejich součástí.

Životní příběhy postav se prolínají a inspirují čtenáře k vlastní umělecké tvorbě – ke kreslení i psaní.

Děti brejlatý

Nenásilnou formou tak děti nejen malují své vlastní představy, ale vyzkoušejí si i různé žánry při psaní – kaligramy, limeriky, deníky z cest nebo automatický text.

Přejeme si, aby se kniha stala kamarádem vás – dětí. Kamarádem, se kterým trávíte čas doma i na cestách, aby se stala vaším deníkem, v němž si čtete, malujete a kreslíte, přemýšlíte, dohadujete se a smějete se. Všechny příběhy – dvojstrany – se proto dopisují, dokreslují, nebo oboje.

Plánujeme formát blízký A4, každá dvojstrana je samostatný projekt, vybízející čtenáře ke spolupráci. Předběžný rozsah je 140 stran na kvalitním papíru. Pokud budeme na Startovači úspěšní, vydáme knihu v dubnu tohoto roku.